четвер, 1 квітня 2021 р.

 Для когось 1 квітня – день сміху, а для працівників

КП "Ратнівський ЦПМД"

цей день особливий тим, що рівно 8 років тому створилася юридична організація Комунальний заклад «Ратнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Саме така назва вперше була затверджена 1 квітня 2013 року. Це стало першим і найважливішим кроком у процесі реформування медицини. Відтоді в нашому районі почали вживати такі слова, як «первинка» та «вторинка». Хоча, напевно, до сьогоднішнього дня не всі чітко знають та розуміють різницю.

За перший місяць функціонування новоствореної організації було набрано штат адміністративно-управлінського персоналу, а це головний лікар, заступник, головна медична сестра,юрист, працівники бухгалтерії, кадрів, господарського відділу. Наступний крок у формування великої організації був процес переведення працівників, які працювали у «вторинці». Це були лікарі – терапевти, педіатри, сімейні, медичні сестри, а також працівники сільських амбулаторій та ФАПів, які також згідно реформи почали відноситися до первинної ланки.
Так і розпочалася нелегка та трудомістка боротьба за право існування такої організації, як КЗ «Ратнівський РЦ ПМСД», адже не всі розуміли навіщо було розділяти на той час великий колектив медичних працівників.
Пройшло вже вісім років, а ніби вчора ми розробляли статут підприємства, закріплювали за кожним працівником його функції та обов’язки, налагоджували систему оплати праці, ведення бухгалтерського обліку та складського обліку медикаментів тощо. За ці роки наша організація тричі змінювала назву, адже реформа медицини передбачала розробку програми медичних гарантій, завдяки якій, ми зараз отримуємо кошти за кожну декларацію, яку заключив пацієнт зі своїм сімейним лікарем.
На сьогоднішній день в організаційній структурі
КП "Ратнівський ЦПМД"
налічується 8 амбулаторій сімейної медицини, 30 фельдшерсько-акушерських пункти , працює 23 лікарі, 78 медичних сестер, 9 адміністративно-управлінського та 37 обслуговуючого персоналу.
Станом на 01 квітня підписано 33 767 декларацій з сімейними лікарями. Це дає змогу отримувати кошти згідно договору з
НСЗУ Національна служба здоров'я України
та вчасно виплачувати заробітну плату нашим працівникам, поновлювати матеріально-технічну базу підприємства, здійснювати всі належні функції у сфері охорони здоров’я.
Звичайно, за ці роки не все ішло так добре, як би нам хотілося через певні причини, а це постійні зміни в законодавстві, які потребували часом динамічного вирішення організаційних питань, через те, що наша праця безпосередньо залежить від емоційно-психологічного настрою в колективі, де потрібно вміти раціонально та правильно розставити пріоритети, а найголовніше – це наші пацієнти, які завжди потребують допомоги в складних життєвих ситуаціях. І будь то вдень чи вночі, наші невтомні лікарі, знайдуть час та змогу проконсультувати, підтримати добрим словом та порадою тих, хто цього потребує. Наші медичні сестри, фельдшери та акушерки в сільській місцевості – це приклад людяності, безвідмовності та наполегливої праці, вони завжди в пошані серед людей. І часом всім буває важко фізично та морально, хочеться бути почутими та зрозумілими оточуючим, отримати частинку співчуття та елементарні слова вдячності, та наші медики знайдуть в собі сили знову і знову працювати, здолати всі негаразди та, особливо в часи пандемії, піклуватися про здоров’я нації.
То ж у цей день, хочемо побажати всім, хто безпосередньо причетний до цього свята, нашому великому колективу, нашим засновникам та керівництву, і тим, хто в ті роки також доклав зусилля у створенні та функціонуванні нашого підприємства, міцного здоров’я, сил, енергії, наснаги і надалі працювати, розвивати та писати історію КП «Ратнівський ЦПМД», благополуччя, миру та добра вашим рідним, які є найбільшою вашою підтримкою, успіхів в досягненні поставлених цілей, здійснення мрій.
Нехай кожен день приносить вам задоволення від життя, позитивні емоції, натхнення творити та довершувати світ своєю присутністю.
Всіх благ.
З повагою до всіх, ваша «первинка»


Немає коментарів:

Дописати коментар