четвер, 29 серпня 2024 р.
Завдяки програмі реімбурсації “Доступні ліки” українці можуть отримувати ліки проти поширених хронічних захворювань безоплатно або з частковою доплатою.
Нині програма включає понад 500 лікарських засобів за такими напрямами: серцево-судинні захворювання; цукровий і нецукровий діабет, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів; розлади поведінки і психіки та епілепсія; хвороба Паркінсона, імуносупресивні препарати, знеболювальні для паліативних пацієнтів.
Щоб почати отримувати ліки необхідно звернутися до відповідного лікаря.
Сімейний лікар, терапевт або педіатр може виписати електронний рецепт за всіма напрямами. Та самостійно призначити ліки при: серцево-судинних захворюваннях, цукровому діабеті ІІ типу, бронхіальній астмі та ХОЗЛ,(хронічне обструктивне захворювання легень).
Виписати рецепт на ліки за іншими напрямами, сімейний лікар може лише на підставі призначення відповідного лікаря-спеціаліста, який також може виписати перший рецепт:
- при розладах психіки та поведінки — психіатр;
- при епілепсії — психіатр або невролог;
- при нецукровому діабеті та для пацієнтів з цукровим діабетом, що потребують терапії препаратами інсуліну, а також тест-смужки для людей з діабетом І типу — ендокринолог;
- при хворобі Паркінсона — невролог.
- імуносупресивні препарати для пацієнтів після трансплантації виписує трансплант-координатор.
Щоб отримати знеболювальні для паліативних пацієнтів, які потребують знеболення, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Про особливості виписування препаратів тут
Отримати ліки можна в аптеках, які уклали договір з Національною службою здоров’я України.
Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».
Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
- зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, яка відпускає ліки за необхідним напрямком.
- через чат-бот “Спитай Гриця” https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
Слідуйте за вказівками чат-боту і він вкаже, де найближча аптека.
- через дашборд на сайті НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми реімбурсації. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном.
четвер, 22 серпня 2024 р.
Сьогодні Україна відзначає День Державного Прапора — одного з ключових державних і національних символів. Синьо-жовтий стяг уособлює не лише нашу єдність, а й багатовікову історію, могутність і невтомну боротьбу за свободу та незалежність.
Саме під синьо-жовтими кольорами ми захищаємо рідну землю, зустрічаємо наших героїв, переживаємо, радіємо та перемагаємо. Нині український прапор упізнають в усьому світі. Він є символом хоробрості, демократії та гідності.
Для українців і українок державний прапор — це оберіг, який навіть у найважчі часи дає надію на світле майбутнє та нагадує про незламний український дух — де б ми не були. Нехай наш прапор майорить під ясним мирним небом у кожному куточку України: від Закарпатщини до Луганщини, від Чернігівщини до південного узбережжя Криму.
Зі святом, Україно!
Слава Україні!
понеділок, 19 серпня 2024 р.
Замісна підтримувальна терапія вважається одним з найефективніших методів лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Таке лікування є безоплатним в рамках Програми медичних гарантій. Розповідаємо про пакет “Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії”.
Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) є одним з найефективніших методів лікування осіб із синдромом залежності внаслідок вживання опіоїдів. Програма ЗПТ має науково доведену ефективність. Контрольований прийом ЗПТ блокує потяг до нелегальних опіоїдів. Також терапія дозволяє зменшити ризик інфікування такими інфекціями як ВІЛ та гепатит через ін’єкційне вживання наркотиків.
Вже чотири роки замісна терапія входить до переліку безоплатних послуг в Програмі медичних гарантій. Пацієнти, що потребують замісної терапії, можуть отримати її в медичних закладах країни, що уклали договір з НСЗУ за напрямом “Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії”.
Які безоплатні послуги передбачені пакетом “Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії”?
У межах пакету безоплатними для осіб із розладами психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів є такі медичні послуги:
- лікування із використанням препаратів ЗПТ;
- складання плану лікування: оцінка стану та потреб пацієнтів, розробка плану спостереження та лікування, оцінка прихильності до лікування, визначення чинників, які негативно впливають на її формування, та проведення відповідного коригування плану лікування, а також оцінка соціального статусу та соціальних проблем, пов’язаних із вживанням опіоїдів;
- видача препаратів для їх прийому під безпосереднім контролем надавача послуг за місцем надання медичних послуг, для самостійного прийому або для прийому під час госпіталізації пацієнтів;
- моніторинг лікування, що передбачає: контроль своєчасності та регулярності відвідувань надавача послуг, моніторинг виконання направлень для отримання інших послуг та врахування їх результатів, відслідковування побічних реакцій та ефективності препаратів ЗПТ, врахування особливостей взаємодії препаратів ЗПТ з іншими лікарськими засобами, дослідження сечі на наявність в організмі хворого інших наркотичних засобів ніж ті, що призначені лікарем;
- скринінг психічних розладів та подальше скерування пацієнта/пацієнтки у разі такої необхідності;
- скринінг на ТБ, ВІЛ і вірусні гепатити та направлення пацієнта/пацієнтки у разі підозри для подальшої діагностики та лікування до відповідних закладів охорони здоров’я;
- інформування пацієнтів щодо можливості отримання соціальних та психологічних послуг, визначення потреб у таких послугах та скерування до місць їх надання.
Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакету “Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії” можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 34).
У моєї рідної людини є синдром залежності від опіоїдів. Як розпочати лікування препаратами ЗПТ?
Алгоритм такий:
1. Спочатку людина, яка має психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів, має звернутись до психіатра або нарколога для встановлення діагнозу “Синдром залежності”. Для цього необхідно обрати будь-який медичний заклад, який має договір із НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах” та в якому працює такий фахівець.
До психіатра та нарколога можна звертатись без е-направлення.
2. Після встановлення діагнозу “Синдром залежності” лікуючий лікар (психіатр або нарколог) видає е-направлення на лікування препаратами ЗПТ.
Зверніть увагу, створювати та бачити медичні записи про діагноз може винятково лікуючий лікар. Інші лікарі не знатимуть про існування таких записів.
3. З е-направленням потрібно звернутись до медичного закладу, який має договір із НСЗУ за пакетом “Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії”. Таких лікарень 222. Їх можна побачити на дашборді “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.
Послуга надається амбулаторно та/або за місцем перебування пацієнта/пацієнтки.
четвер, 15 серпня 2024 р.
Через повномасштабне вторгнення росії, понад 3,5 млн українців вимушено стали внутрішньо переміщеними особами – залишили свої домівки та тимчасово переїхали жити у більш безпечні регіони країни. Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі, незалежно від місця реєстрації чи місця проживання. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка зокрема, покриває потреби внутрішньо переміщених осіб.
Програма медичних гарантій включає всі основні види медичної допомоги:
1) екстреної медичної допомоги (незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем);
2) первинної медичної допомоги;
3) спеціалізованої медичної допомоги;
4) паліативної медичної допомоги;
5) реабілітації у сфері охорони здоров’я;
6) медичної допомоги дітям до 16 років;
7) медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
А також безоплатні або з частковою доплатою ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки».
Вхідною точкою до безоплатного медичного обслуговування залишається лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр. Це може бути лікар комунального закладу, або приватного, чи працювати як ФОП за договором із НСЗУ. Пацієнтам, які тимчасово проживають в інших населених пунктах України і потребують медичної допомоги, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу з договором з НСЗУ та укласти декларацію з сімейним лікарем.
Скасовувати попередню декларацію не потрібно. При укладанні нової декларації з обраним лікарем зміни автоматично зафіксуються в електронній системі охорони здоровʼя і попередня декларація буде автоматично анульована.
Маючи декларацію з лікарем, пацієнти отримують доступ до безоплатних послуг із діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, можуть вакцинуватися відповідно до календаря профілактичних щеплень, оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.
Зверніть увагу! Без направлення внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до: гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра, стоматолога.
Як знайти медзаклад із договором із НСЗУ?
Знайти найближчий медичний заклад або лікаря, який має договір із НСЗУ для надання окремих видів медичних послуг, можна:
- на дашборді НСЗУ Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги
- зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16–77.
Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.
Залишки лікарських
засобів, медичних виробів, вакцини по
підрозділах КП «Ратнівський ЦПМД» на 15.08.2024р. |
||
Наіменування |
Од. вим. |
к-сть |
Аміак 10% 40мл р-н |
флак |
1 |
Анальгін розчин по 2мл. №10 |
амп |
5 |
Ацеклофенак |
таб |
60 |
Атропін р-н 1мл. №10 |
амп. |
68 |
Ацетилсаліцилова кислота №10 |
таб |
122 |
Ібупрофен по 20мл№50 |
таб |
90 |
Бісопролол -КВ5мг№30 |
таб |
236 |
Бинт н/с |
шт |
372 |
Бинт еластичний |
шт |
13 |
відріз марлевий |
шт |
47 |
Вата зиг-заг 100 гр.н/с гемопласт-Полісся |
шт. |
183 |
Вугілля активоване0,25г№10 |
таб |
15 |
Гідрокортизон ацетат 2мл |
амп |
195 |
Глюкоза 20мл №10 |
амп |
60 |
Гідрохлортіазид 12мг №30 |
таб |
30 |
Дексаметазон р-н №5 |
амп |
126 |
Дигоксин розч.0,25 мг/мл №10 |
амп |
186 |
Доксасозин 2мг№100 |
таб |
100 |
Йод розч по 20 мл |
фл |
1 |
еуфілін розч. №10 |
амп |
13 |
Зовнішній уропрезирватив |
шт |
60 |
Заболофлоксацин №20 |
таб |
290 |
ємність для забору сечі |
шт |
2020 |
калоприймачі стомічні |
шт |
880 |
Кальцій глюконат розч для ін"єкцій №10 |
амп |
292 |
калій йодит таб 125мг |
таб |
40 |
калій йодит таб 65мг |
таб |
888 |
катетер Нелатона однораз. Чол. |
шт |
400 |
Лазартан 100мг№30690 та№100 |
таб |
90 |
Лоперамід гідрохлорид по
2мг№20 |
таб |
37 |
Месалазин 500мг№100 |
таб |
300 |
Метилпреднідозолон 20мг |
упак |
18 |
Метоклопрамід гідрохлорид 5мг/мл -Дарниця розчин №10 |
амп |
100 |
магній сульфат250мг/мл амп10мл розч№10 |
амп |
51 |
Натрію хлорид |
амп |
362 |
Набір для експрес-тесту Panbio COVID-19 |
шт |
9 |
окситоцин-біолік по1мл№10 |
амп |
|
нохшаверинт розч. |
амп |
14 |
ніфедипін №50 |
таб |
25 |
Олмесартан медоксоміл 5мг№30 |
таб |
30 |
Парацетамол (Pinemol)500мг№300 |
таб |
|
Пантопразол 20мг №28 |
таб |
28 |
Парацетамол(Panadil 250mg№10 ,60 мг) |
таб |
10 |
Парацетамол( Ceworin cooidown №30) |
таб |
|
Парацетамол/paracet avlange 500мг№20 |
таб |
20 |
Парацетамол 500мг№20 |
таб |
100 |
Парацетамол /Pfracet bruse 500мг№20 |
таб |
1420 |
Парацетамол(Paracet sttirrpille 125 mg) |
таб |
50 |
Папаверин дарниця №10 |
шт |
24 |
Преднізол 50мг№50,10мг№20 |
таб |
190 |
Сальбутамол -Інтелі. інгаляція під тиском,суспензія |
фл |
3 |
Серветки спиртові |
шт |
37000 |
Спирт Етиловий 70%. Розчин для зовнішнього застосування по 100мл. |
флак |
3 |
Тест-смужки для аналізу сечі |
пак |
1 |
Тест-смужки для аналізу сечі
на кетони |
шт |
798 |
Стрічка теплова |
шт |
1097 |
Швидкі тести для виявлення антитіл до ВІЛ |
шт |
140 |
Тест Wondfo на виявлення Тропоніну I W46-C4P |
шт |
631 |
Тест Гепатит В"Профітест" |
шт. |
464 |
Тест Гепатит С Профітест |
шт |
459 |
Смужки індикаторні РН№50 |
шт |
2150 |
Смужки індикаторні Глюкотест№100 №50 |
шт |
1000 |
Тест смужки на вагітність |
шт |
75 |
Тест смужки Bionime Rightest 300 |
упак |
2 |
Тест смужки Ацетонтест |
шт. |
500 |
Тест смужки для визначення холестерину в крові № 25 |
шт |
1839 |
Тест смужки для контролю рівня глюкози в крові № 50 |
шт |
8445 |
Хлоргексидин 200мл |
флак |
13 |
цефтріаксон1,0г |
флак |
10 |
фенігідин по 10мг№50 |
таб |
900 |
Фурасемід №10 |
амп |
50 |
шпателі дерев. |
шт |
6745 |
Шприци з голками різного обсягу |
шт |
24942 |
ВАКЦИНА |
|
|
БІОЛІК ТУБЕРКУЛІН ППД-Ппо 1мл(10доз) |
доз |
10 |
ІПВ |
доз |
360 |
БЦЖ |
доз |
160 |
АКДП |
доз |
1080 |
АДП-м |
доз |
1587 |
ОПВ |
доз |
760 |
Вакцина проти гемофільної інфекції типу В |
доз |
171 |
Вакцина від COVID-19 COMIRNATY Omicron |
доз |
12 |
Вакцина комбінована(АКДП+ХІБ+ГЕП В) |
доз |
262 |
Вакцина АДП |
доз |
730 |
Еувакс |
доз |
355 |
ОПВ |
доз |
3 |
Вакцина проти папіломовірусівГАРДЕСИЛ |
доз |
1 |
КПК |
доз |
398 |
Медичний директор: Оксана
КОСТАРЄВА |
||
Виконавець:
Оксана МИЦЮК |